Przypowieść wyjęta z głowy przy kawie

Mała dziewczynka zapytała pewnego dnia w ogrodzie pod drzewem:
- Kiedy ludzie płaczą?
Usłyszała odpowiedź:
- Ludzie płaczą wtedy, kiedy coś ich boli albo jest im smutno.
Fot. pxhere.com
10 lat później, będąc już większą dziewczynką w sukience w groszki, doświadczyła innego rodzaju płaczu. Ze szczęścia, z zakochania, ze wzruszenia oraz różnorakich radości mniejszych lub większych. Zaskoczona tym, że płacze spytała:
- Skąd te łzy?

Usłyszała wtedy:
- Ludzie płaczą nie tylko wtedy, kiedy coś ich boli lub jest im smutno, ale również gdy doświadczają ogromnego szczęścia, czy wzruszenia.

Po kolejnych 10 latach - już nie dziewczynka, lecz młoda kobieta – poznała jeszcze więcej nowych rodzajów płaczu. W obawie przed niezrozumieniem nieznajomych uczuć, zaczęła szukać odpowiedzi.

Usłyszała – ale już tylko w sercu – dawny głos:

Ludzie płaczą z bólu, smutku, radości i szczęścia tak samo jak z bezsilności, rozczarowania, strachu, czy zmęczenia. Czasem nawet płaczą nie wiedząc dlaczego. Różnica polega na tym, że niektóre łzy są słone, inne gorzkie, a jeszcze inne... to zależy! Mają smak emocji. I nie łudź się, że kiedyś przestaniesz płakać. To nieprawda, że płaczą tylko dzieci! Im jesteśmy starsi, tym więcej płaczemy, bo rozwijamy swoją duszę i rozum. Z wiekiem doświadczamy coraz więcej świata, a więc powodów do płaczu przybywa. Z wiekiem też przestajemy płakać łzami, tylko zaczynamy duszą, bo zdarza się, że braknie łez . Więc płacz drogie dziecko. Pod tym drzewem naszym ulubionym stań, spójrz w niebo i pokaż mi swoje piękne oczy. Bo wypłakane oczy, to piękne oczy, czyste, dobre i pełne... TWOJEJ DUSZY. Dlatego kiedy umieramy - gasną.Wiedzy nie mamy tyle w umyśle, ani uczuć w sercu, co duszy w oczach.

- JA

P.S. Tęsknię, Zosiu.
Share on Google Plus

About Caroline Flower

O samej sobie w słowach kilku? Proszę: Muzyk, dziennikarka, podróżniczka i blogerka. Z zawodu marketingowiec. Niedoszły terapeuta. Kocham czytać treści nieprzecietne, uwielbiam czarny humor i gotowanie. Nagrywam płytę, piszę książkę i wiersze. Maluję, rysuję, kolekcjonuję znaczki, pieniądze i korki od wina. Wartość i radość odnajduję w rzeczach prostych. Lubię historie ludzi i miejsc. Wierzę w duszę i jej zjawiskowość. Mam bzika na punkcie mopsów. Chcesz wiedzieć więcej? Zakładka O MNIE.

1 komentarze :

  1. dlatego możemy sobie razem przez kolejne lata ocierać łzy wzajemnie :)))

    OdpowiedzUsuń

Post, który podbił serca moich czytelników! Przeczytaj:

O psie, który utknął na granicy

Mówi się, że nie tylko właściciel wybiera psa, ale także pies wybiera właściciela. Nie wiem jak było w naszym wypadku, ale z pewnością wied...